Zobacz

Korpusy sklejkowe

Tworząc korpusy dobieram zawsze materiał najwyższej jakości. Najczęsciej jest to drewno skrawane do 1,5 mm dzięki czemu warstw jest mniej niż u innych producentów. Mniej w każdym korpusie jest również kleju dzięki czemu rezonuje on swobodniej, lepiej oddając charakterystykę brzmienia użytego drewna.

Brzozowe obręcze slejkowe

Do wyboru obręcze z widocznym układem warstw lub oklejone dowolnym fornirem. Dostępne rozmiary od 6 do 18 cali, surowe, bejcowane, olejowane lub zabezpieczone lakierem.

Werbel dębowy 14x7,5

Werbel w większości wykonany z dębu. Korpus ma 5 warstw i 8,6 mm grubości. Każda z obręczy składa się z 10 dębowych elementów połączonych obcym piórem z gruszy. Dębowy buttend trzyma pasek od sprężyn. Wewnętrzny tłumik służy do regulacji długości wybrzmiewania. Dodatkowo werbel wyposażony jest w lugi z litego dębu. Użycie drewna zamiast metalu powoduje zupełnie inne brzmienie instrumentu: ciepłe, miękkie, przyjemne dla ucha oraz pozbawione metalicznych przydźwięków.

Werbel klon północnoamerykański 14x8

Korpus o łącznej grubości 12,7 mm. Wysokiej jakości klon oklejony fornirem jesionu rustykalnego wykończony lakierem bezbarwnym. Okleina naturalna z takim wzorem to niezwykła rzadkość. Obręcze 2,3 mm, magnetyczna maszynka oraz świetnie brzmiące sprężyny na wyposażeniu. To wszystko sprawia że w każdym stroju ten werbel to petarda.

Werbel Grusza 14x6

Unikalny i zarazem uniwersalny instrument. Werble z gruszy są bardzo rzadko spotykane.

Werbel dąb 14x7,5

Korpus wykonany z dębu pozyskiwanego poprzez skrawanie pnia po obwodzie. Taki dąb jest bardziej elastyczny co w połączeniu z głębokością 7,5 cala daje instrumentowi spoko niskich częstotliwości. Dodatkowo dębowe obręcze niwelują niechciane przydźwięki.

6x6 8x8 Bongos

Tomy 6×6 i 8×8 wykonane z klonu płomienistego. Grubość ścianki 4,5mm (3 warstwy). Obręcze sklejkowe, brzozowe. Wykończenie olej bezbarwny. Swobodnie rezonujące korpusy bez ingerencji lug. Obydwa naciągi strojone są jedną śrubą.

Werbel Brzoza 14x3,5

Korpus o grubości 10 mm wykonany z pięciu dwumilimetrowych warstw. Dzięki grubym warstwom konstrukcja ma tylko 4 martwe akustycznie przegrody klejowe. Werbel posiadający bardzo ciekawe niskie i średnie pasmo. Nie tylko do wysokich strojów.

Klon/Mahoń 12x6,5

Werbelek 12×6,5. Cienki olejowany korpus z mahoniu afrykańskiego 3mm wewnątrz i 1,5mm klonu płomienistego na zewnątrz. Fornirowane i olejowane obręcze brzozowe. Nieigerujące w korpus śruby wykończone bambusem. To wszystko wpływa na finalne brzmienie instumentu.